Liveresultat fotboll idag

Liveresultat och målservice fotboll idag, Sön 19 05 2019. För att se tidigare fotbollsresultat eller kommande fotbollsmatcher väljer du datum i raden ovanför. Missa heller inte våra experters Stryktipsförslag eller Europatipset tips som publiceras inför varje omgång.
15:00
IK Sirius FK
BK Häcken
IK Sirius FK
BK Häcken
15:00
icon
icon
Oh no, where is the IK Sirius FK-BK Häcken
Stay here, we find it coming soon...
19:00
Malmö FF
Kalmar FF
Malmö FF
Kalmar FF
19:00
icon
icon
Oh no, where is the Malmö FF-Kalmar FF
Stay here, we find it coming soon...
19:00
Athletic FC Eskilstuna
Helsingborgs IF
Athletic FC Eskilstuna
Helsingborgs IF
19:00
icon
icon
Oh no, where is the Athletic FC Eskilstuna-Helsingborgs IF
Stay here, we find it coming soon...
19:00
AIK
Falkenbergs FF
AIK
Falkenbergs FF
19:00
icon
icon
Oh no, where is the AIK-Falkenbergs FF
Stay here, we find it coming soon...
19:00
IFK Göteborg
Hammarby
IFK Göteborg
Hammarby
19:00
icon
icon
Oh no, where is the IFK Göteborg-Hammarby
Stay here, we find it coming soon...
19:00
IFK Norrköping
GIF Sundsvall
IFK Norrköping
GIF Sundsvall
19:00
icon
icon
Oh no, where is the IFK Norrköping-GIF Sundsvall
Stay here, we find it coming soon...
19:00
Djurgårdens IF
IF Elfsborg
Djurgårdens IF
IF Elfsborg
19:00
icon
icon
Oh no, where is the Djurgårdens IF-IF Elfsborg
Stay here, we find it coming soon...
15:00
Norrby IF
IK Frej Täby
Norrby IF
IK Frej Täby
15:00
icon
icon
Oh no, where is the Norrby IF-IK Frej Täby
Stay here, we find it coming soon...
15:00
Trelleborgs FF
Örgryte IS
Trelleborgs FF
Örgryte IS
15:00
icon
icon
Oh no, where is the Trelleborgs FF-Örgryte IS
Stay here, we find it coming soon...
17:30
Östers IF
Mjällby AIF
Östers IF
Mjällby AIF
17:30
icon
icon
Oh no, where is the Östers IF-Mjällby AIF
Stay here, we find it coming soon...
12:00
Real Madrid
Real Betis
Real Madrid
Real Betis
12:00
icon
icon
Oh no, where is the Real Madrid-Real Betis
Stay here, we find it coming soon...
16:15
Eibar
FC Barcelona
Eibar
FC Barcelona
16:15
icon
icon
Oh no, where is the Eibar-FC Barcelona
Stay here, we find it coming soon...
18:30
Valladolid
Valencia
Valladolid
Valencia
18:30
icon
icon
Oh no, where is the Valladolid-Valencia
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Córdoba
Gimnàstic Tarragona
Córdoba
Gimnàstic Tarragona
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Córdoba-Gimnàstic Tarragona
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Cádiz
Osasuna
Cádiz
Osasuna
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Cádiz-Osasuna
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Elche
Tenerife
Elche
Tenerife
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Elche-Tenerife
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Lugo
Deportivo La Coruña
Lugo
Deportivo La Coruña
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Lugo-Deportivo La Coruña
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Las Palmas
CF Rayo Majadahonda
Las Palmas
CF Rayo Majadahonda
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Las Palmas-CF Rayo Majadahonda
Stay here, we find it coming soon...
Reus Deportiu
Málaga
Reus Deportiu
Málaga
Avbruten:
Reus Deportiu
-
Málaga
icon
icon
icon
Oh no, where is the Reus Deportiu-Málaga
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Real Oviedo
Numancia
Real Oviedo
Numancia
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Real Oviedo-Numancia
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Mallorca
Almería
Mallorca
Almería
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Mallorca-Almería
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Zaragoza
Sporting Gijón
Zaragoza
Sporting Gijón
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Zaragoza-Sporting Gijón
Stay here, we find it coming soon...
21:00
Albacete
Granada
Albacete
Granada
21:00
icon
icon
Oh no, where is the Albacete-Granada
Stay here, we find it coming soon...
12:30
Chievo
Sampdoria
Chievo
Sampdoria
12:30
icon
icon
Oh no, where is the Chievo-Sampdoria
Stay here, we find it coming soon...
15:00
Empoli
Torino
Empoli
Torino
15:00
icon
icon
Oh no, where is the Empoli-Torino
Stay here, we find it coming soon...
15:00
Parma
Fiorentina
Parma
Fiorentina
15:00
icon
icon
Oh no, where is the Parma-Fiorentina
Stay here, we find it coming soon...
18:00
AC Milan
Frosinone
AC Milan
Frosinone
18:00
icon
icon
Oh no, where is the AC Milan-Frosinone
Stay here, we find it coming soon...
20:30
Juventus
Atalanta
Juventus
Atalanta
20:30
icon
icon
Oh no, where is the Juventus-Atalanta
Stay here, we find it coming soon...
20:30
Napoli
Inter
Napoli
Inter
20:30
icon
icon
Oh no, where is the Napoli-Inter
Stay here, we find it coming soon...
15:30
Hamburger SV
MSV Duisburg
Hamburger SV
MSV Duisburg
15:30
icon
icon
Oh no, where is the Hamburger SV-MSV Duisburg
Stay here, we find it coming soon...
15:30
DSC Arminia Bielefeld
Holstein Kiel
DSC Arminia Bielefeld
Holstein Kiel
15:30
icon
icon
Oh no, where is the DSC Arminia Bielefeld-Holstein Kiel
Stay here, we find it coming soon...
15:30
SV Darmstadt 98
Erzgebirge Aue
SV Darmstadt 98
Erzgebirge Aue
15:30
icon
icon
Oh no, where is the SV Darmstadt 98-Erzgebirge Aue
Stay here, we find it coming soon...
15:30
VfL Bochum 1848
1. FC Union Berlin
VfL Bochum 1848
1. FC Union Berlin
15:30
icon
icon
Oh no, where is the VfL Bochum 1848-1. FC Union Berlin
Stay here, we find it coming soon...
15:30
SpVgg Greuther Fürth
FC St. Pauli
SpVgg Greuther Fürth
FC St. Pauli
15:30
icon
icon
Oh no, where is the SpVgg Greuther Fürth-FC St. Pauli
Stay here, we find it coming soon...
15:30
SSV Jahn Regensburg
SV Sandhausen
SSV Jahn Regensburg
SV Sandhausen
15:30
icon
icon
Oh no, where is the SSV Jahn Regensburg-SV Sandhausen
Stay here, we find it coming soon...
15:30
Dynamo Dresden
SC Paderborn 07
Dynamo Dresden
SC Paderborn 07
15:30
icon
icon
Oh no, where is the Dynamo Dresden-SC Paderborn 07
Stay here, we find it coming soon...
15:30
1. FC Heidenheim 1846
FC Ingolstadt 04
1. FC Heidenheim 1846
FC Ingolstadt 04
15:30
icon
icon
Oh no, where is the 1. FC Heidenheim 1846-FC Ingolstadt 04
Stay here, we find it coming soon...
15:30
1. FC Magdeburg
1. FC Köln
1. FC Magdeburg
1. FC Köln
15:30
icon
icon
Oh no, where is the 1. FC Magdeburg-1. FC Köln
Stay here, we find it coming soon...
17:00
Krylya Sovetov
Spartak Moskva
Krylya Sovetov
Spartak Moskva
17:00
icon
icon
Oh no, where is the Krylya Sovetov-Spartak Moskva
Stay here, we find it coming soon...
17:00
Arsenal Tula
Krasnodar
Arsenal Tula
Krasnodar
17:00
icon
icon
Oh no, where is the Arsenal Tula-Krasnodar
Stay here, we find it coming soon...
17:00
Rostov
Zenit St.Petersburg
Rostov
Zenit St.Petersburg
17:00
icon
icon
Oh no, where is the Rostov-Zenit St.Petersburg
Stay here, we find it coming soon...
17:00
FC Ufa
FC Orenburg
FC Ufa
FC Orenburg
17:00
icon
icon
Oh no, where is the FC Ufa-FC Orenburg
Stay here, we find it coming soon...
17:00
Rubin
FC Anzhi Makhachkala
Rubin
FC Anzhi Makhachkala
17:00
icon
icon
Oh no, where is the Rubin-FC Anzhi Makhachkala
Stay here, we find it coming soon...
17:00
CSKA Moskva
FC Akhmat Grozny
CSKA Moskva
FC Akhmat Grozny
17:00
icon
icon
Oh no, where is the CSKA Moskva-FC Akhmat Grozny
Stay here, we find it coming soon...
17:00
FC Enisey
Dynamo Moskva
FC Enisey
Dynamo Moskva
17:00
icon
icon
Oh no, where is the FC Enisey-Dynamo Moskva
Stay here, we find it coming soon...
17:00
FC Ural Yekaterinburg
Lokomotiv Moskva
FC Ural Yekaterinburg
Lokomotiv Moskva
17:00
icon
icon
Oh no, where is the FC Ural Yekaterinburg-Lokomotiv Moskva
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Benfica
Santa Clara
Benfica
Santa Clara
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Benfica-Santa Clara
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Sporting Braga
Portimonense
Sporting Braga
Portimonense
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Sporting Braga-Portimonense
Stay here, we find it coming soon...
18:00
FC Porto
Sporting CP
FC Porto
Sporting CP
18:00
icon
icon
Oh no, where is the FC Porto-Sporting CP
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Moreirense
Vitória Guimarães
Moreirense
Vitória Guimarães
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Moreirense-Vitória Guimarães
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Vitória Setúbal
Rio Ave
Vitória Setúbal
Rio Ave
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Vitória Setúbal-Rio Ave
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Tondela
Chaves
Tondela
Chaves
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Tondela-Chaves
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Belenenses
Nacional
Belenenses
Nacional
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Belenenses-Nacional
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Feirense
Desportivo Aves
Feirense
Desportivo Aves
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Feirense-Desportivo Aves
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Marítimo
Boavista
Marítimo
Boavista
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Marítimo-Boavista
Stay here, we find it coming soon...
17:00
Varzim
Académica
Varzim
Académica
17:00
icon
icon
Oh no, where is the Varzim-Académica
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Braga B
Benfica B
Braga B
Benfica B
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Braga B-Benfica B
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Estoril
Famalicão
Estoril
Famalicão
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Estoril-Famalicão
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Paços de Ferreira
Cova da Piedade
Paços de Ferreira
Cova da Piedade
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Paços de Ferreira-Cova da Piedade
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Sporting Covilhã
Mafra
Sporting Covilhã
Mafra
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Sporting Covilhã-Mafra
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Farense
Académico Viseu
Farense
Académico Viseu
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Farense-Académico Viseu
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Oliveirense
Arouca
Oliveirense
Arouca
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Oliveirense-Arouca
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Vitória Guimarães B
Porto B
Vitória Guimarães B
Porto B
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Vitória Guimarães B-Porto B
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Penafiel
Leixões
Penafiel
Leixões
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Penafiel-Leixões
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Lillestrøm
Odd BK
Lillestrøm
Odd BK
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Lillestrøm-Odd BK
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Rosenborg
Mjøndalen
Rosenborg
Mjøndalen
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Rosenborg-Mjøndalen
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Sarpsborg 08
Ranheim
Sarpsborg 08
Ranheim
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Sarpsborg 08-Ranheim
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Haugesund
Kristiansund
Haugesund
Kristiansund
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Haugesund-Kristiansund
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Strømsgodset
Tromsø
Strømsgodset
Tromsø
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Strømsgodset-Tromsø
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Stabæk
Vålerenga
Stabæk
Vålerenga
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Stabæk-Vålerenga
Stay here, we find it coming soon...
20:00
Bodø/Glimt
Brann
Bodø/Glimt
Brann
20:00
icon
icon
Oh no, where is the Bodø/Glimt-Brann
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Bursaspor
Göztepe
Bursaspor
Göztepe
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Bursaspor-Göztepe
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Ankaragücü
Sivasspor
Ankaragücü
Sivasspor
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Ankaragücü-Sivasspor
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Alanyaspor
Çaykur Rizespor
Alanyaspor
Çaykur Rizespor
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Alanyaspor-Çaykur Rizespor
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Akhisar Belediyespor
Kayserispor
Akhisar Belediyespor
Kayserispor
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Akhisar Belediyespor-Kayserispor
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Galatasaray
Basaksehir
Galatasaray
Basaksehir
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Galatasaray-Basaksehir
Stay here, we find it coming soon...
18:00
BB Erzurumspor
Fenerbahçe
BB Erzurumspor
Fenerbahçe
18:00
icon
icon
Oh no, where is the BB Erzurumspor-Fenerbahçe
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Kasimpasa
Konyaspor
Kasimpasa
Konyaspor
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Kasimpasa-Konyaspor
Stay here, we find it coming soon...
18:00
Trabzonspor
Besiktas
Trabzonspor
Besiktas
18:00
icon
icon
Oh no, where is the Trabzonspor-Besiktas
Stay here, we find it coming soon...